Slavnostní žehnání nové zvonkohry

Zehnani_zvonkohry_CK-51Dne 1. září 2013 byla slavnostně požehnána nová zvonkohra pro naší Poutní kapli Narození Panny Marie. Žehnání se ujal litoměřický biskup, J. Exc. Mons. Jan Baxant.

Českokamenická zvonkohra je jediná v celé litoměřické diecézi a tvoří ji celkem 14 zvonů.

Zvonkohra pochází z dílny, kterou vede Ing. Josef Rudolf Manoušek, pokračovatel slavného českého zvonařské rodu Manoušků. Zvonkohra byla dlouholetým snem českokamenického děkana, P.Jordána, který toužil zvelebit toto krásné mariánské poutní místo. Z jeho podnětu byla ve spolupráci s městem Česká Kamenice vyhlášena veřejná sbírka a město dále požádalo o dotaci z veřejných zdrojů. Nakonec byl získán značný příspěvek z fondu Ústeckého kraje, který pokryl největší část nákladů na pořízení zvonkohry. Z rozpočtu města Česká Kamenice a z laskavých darů získaných ve sbírce, která stále ještě trvá, pak pochází zbytek z celkových nákladů.

V současné době zvonkohra hraje od 10:00 do 18:00 hodin každou hodinu jednu mariánskou píseň dle kancionálu.

Fotografie ze slavnostního žehnání

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky a jeho autorem je Miroslav Hlavnička. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.