Omezení bohoslužeb v souvislosti s epidemií COVID-19

V souvislosti s vývojem epidemie COVID-19 vyhlásila vláda ČR a Biskupství litoměřické několik omezení.

Kostely budou otevřeny pouze za účelem tiché osobní adorace s možností přijetí svátosti.

Podávání eucharistie

• v kostele sv. Jakuba St. v České Kamenici
    • středa a pátek 16:30 – 17:00 hod.
    • neděle 10:00 – 10:30 hod.
  • v kostele sv. Antonína Paduánského v Kytlici
    • neděle 9:00 – 9:30 hod.

Litoměřický biskup udělil dispens od účasti na nedělních bohoslužbách a doporučuje sledování mší sv. přenášených přes internet nebo i televizním  a rozhlasovým vysíláním.

Televizní přenosy mší sv. na TV Noe, TV Lux a ČT2, jakož i rozhlasové přenosy mší sv. (např. Rádio Proglas, Český rozhlas – Vltava), mají stejnou platnost jako osobní účast v kostele.