Ohlášky na 3. neděli postní

Zvěstování přesvaté Bohorodičce

Zvěstování přesvaté Bohorodičce, současná řecká ikona

Ve středu 23. března připomínka sv. Turibia z Mongroveja, biskupa.
V pátek 25. března slavnost Zvěstování Páně.
V neděli 27. března 4. neděle postní.
Minulou neděli byla sbírka na podporu setkání mládeže. Vybralo se 1142,- Kč

Slovo našeho Biskupa Jana:

Bratři a sestry,
jistě jste zaznamenali, že v pátek 25. března od 17 hodin papež František během kajícího obřadu, kterému bude předsedat, zasvětí Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Tentýž akt ve stejný den vykoná ve Fatimě kardinál Konrád Krajewski jako vyslanec Svatého otce.

K tomuto modlitebnímu setkání, které by se na přání papeže mělo uskutečnit také v katedrálách, mariánských svatyních, farních i řeholních společenstvích po celém světě, zve Svatý otec spolu s biskupy také všechny věřící.
Prosím, připojme se společně podle svých možností k této modlitbě za mír na Ukrajině a skončení válečného konfliktu. Biskup Jan bude v den zasvěcení 25. března sloužit mši sv. v katedrále sv. Štěpána. Po ní pak následuje zasvěcení. Je to tak proto, aby se lidé mohli v 17 hodin spojit s papežem Františkem prostřednictvím přímého vysílání z Vatikánu. Pokud jsou ve farnostech v ten den večerní mše svaté, nechť celebranti na závěr zasvěcení též vykonají. Díky!

Modlitba ze svatopetrské baziliky bude přenášena prostřednictvím Mondovize, Youtube kanálu Vatican media Live a u nás je od 17 hodin zařazena do vysílání TV Noe.
+ Jan

Také v naší farnosti se připojíme k tomuto zasvěcení. V 17:00 vystavení Nejsvětější Svátosti s kající pobožností a úkonem zasvěcení. Poté bude Mše svatá. Po Mši svaté bude křížová cesta. Vše bude probíhat v Poutní kapli Narození Panny Marie.

Příspěvek byl publikován v rubrice ohlášky a jeho autorem je Miroslav Hlavnička. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.