Ohlášky na Květnou neděli

Ve čtvrtek 28. března v 9:00 Missa Chrismatis v Litoměřicích. Mši svatou celebruje Otec Biskup, žehnání olejů a obnova kněžských závazků.

Mše svatá na památku Večeře Páně bude v kostele svatého Jakuba v 18:00 Mše svatá končí přenesením Nejsvětější svátosti.

Na Velký Pátek, den přísného postu, v 15:00 Křížová cesta v kostele svatého Jakuba, na kterou budou navazovat obřady Velkého Pátku, památka umučení Páně. Začíná novéna k Božímu Milosrdenství.

Po skončení velkopátečních obřadů a na Bílou Sobotu trvá církev na modlitbách u Kristova hrobu a uvažuje o jeho umučení a smrti. Kostel bude otevřen v pátek a sobotu od 10:00 do 12:00 k soukromé adoraci.

Sobotní Velikonoční vigilie slavnost Zmrtvýchvstání Páně začne ve 21:00 před kostelem svatého Jakuba žehnáním ohně a Velikonoční svíce, zakončena procesí kolem kostela.

Žehnání pokrmů na velikonoční stůl v sobotu od 10:00 do 12:00, nebo po zakončení Velikonoční vigilie.

V neděli 31. března slavnost Zmrtvýchvstání Páně, Mše svatá v 10:00 v kostele svatého Jakuba.

Příspěvek byl publikován v rubrice ohlášky a jeho autorem je P. Josef Jaroš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.